Naar content Naar submenu Naar het hoofdmenu Naar servicemenu

Leren bij de School voor Onderwijs en Kinderopvang

Leren door te doen

Bij de School voor Onderwijs en Kinderopvang leer je misschien anders dan je gewend bent. We vinden het belangrijk dat je al op school praktijkervaring opdoet. Daarom krijg je bij ons niet alleen les in klaslokalen. Je gaat juist op verschillende plekken in en buiten de school aan de slag en volgt workshops en hoorcolleges. Je werkt vaak samen in kleine groepjes, maar ook alleen.

 

Regelmatig werk je samen met je studiegenoten aan praktische projecten. Ons uitgangspunt is dat je het beste leert door zelf dingen te doen. Natuurlijk krijg je wél goede begeleiding. Voorbeelden van projecten waarmee je aan de slag gaat, zijn het organiseren van een spelletjesdag voor de kinderen van een kinderdagverblijf, meehelpen bij een musical van een basisschool of het begeleiden van kinderen bij een schoolreisje.

 

Het portfolio is op onze school erg belangrijk. Een portfolio is een persoonlijke map waarin je beschrijft wat je kunt, waaruit dat blijkt en hoe je jezelf verder wilt ontwikkelen. Zo kun je je docent laten zien wat je geleerd hebt! Ook helpt het jou om na te denken over wat je hebt bereikt en wat je nog moet leren voordat je je diploma kunt halen.

Stages

Je stage, ook beroepspraktijkvorming genoemd, vormt een belangrijk deel van je opleiding. Je leert nu eenmaal vooral door in de praktijk aan de slag te gaan. Met alle instellingen en scholen waar onze studenten stage lopen, werken we heel nauw samen. Bijvoorbeeld met Kinderstad en met vele basisscholen uit de regio. Zo kunnen we ons onderwijs snel aanpassen aan wat de praktijk vraagt. Heb je straks je diploma, dan weet je dat je goed bent voorbereid op een baan of vervolgstudie. Wat dat laatste betreft: we werken goed samen met Fontys Hogescholen om de doorstroom naar de PABO en de studie Pedagogiek goed te laten verlopen. Lijkt een buitenlandse stage je een mooie uitdaging? Wij bieden je de mogelijkheid om buitenlandervaring op te doen!

Persoonlijke begeleiding

Bij de School voor Onderwijs en Kinderopvang kun je kiezen uit twee opleidingen. Beide opleidingen hebben eigen leslokalen en docenten. Iedereen kent elkaar en dat maakt dat je je hier snel thuis voelt. Bij ons is het onderwijs persoonlijk! Dat blijkt ook uit de goede en deskundige begeleiding die je van ons krijgt. Zo krijg je een vaste coach die in de gaten houdt hoe het met je gaat. Zijn er problemen met je studie? Ook dan doen we alles om je te helpen.

Kortom

Onze school is een prettige school die jou goed voorbereidt op je latere beroep. Een school waar je met plezier naar toegaat, waar een goede sfeer heerst en waar we respectvol met elkaar omgaan. Een kleinschalige en gezellige school waar je je veilig voelt. Een school met uitdagend en interessant onderwijs, met een boeiend beroep als resultaat. Met je diploma op zak ligt de wereld voor je open!

School voor Onderwijs en Kinderopvang
sfeerafbeelding School voor Onderwijs en Kinderopvang